Samsung kullanıcıları fotoğraflarının izinsiz paylaşıldığını bildiriyor

Bazı Samsung kullanıcıları, telefonlarının onlardan izinsiz bir şekilde fotoğraflarını rehberlerindeki insanlarla paylaştığını iddia ediyorlar.

Samsung yardım merkezinde ve Reddit’te yapılan yorumlara göre Galaxy S9 ve Galaxy Note 8 modelleri oluşan bir hata yüzünden galeride bulunan fotoğrafları kullanıcılardan izinsiz bir şekilde paylaşıyor. Hata Galaxy modeli telefonların varsayılan mesajlaşma uygulaması Samsung Messages’tan kaynaklanıyor. Fotoğraflar kullanıcının rehberindeki rastgele bir kişiye yollandıktan sonra ise bu işlemin gerçekleştiğine dair herhangi bir bildirim kullanıcıya verilmiyor.

Bir Reddit kullanıcısının dediğine göre, o uyurken Galaxy S9+ model telefonu bütün fotoğraf albümünü ondan izinsiz bir şekilde partnerine göndermiş ve ona bu işlem ile ilgili bir bildirim vermemiş. Oluşan hatayı ancak ertesi gün öğrenen kullanıcı GSM operatöründen (T-Mobile) gelen kayıtlar ile durumu fark edebilmiş. Kullanıcı ayrıca Samsung Gallery uygulamasından paylaşıma izin vermediğini de belirtiyor.

Başka bir problem ise mesajlarla alakalı. Galaxy S9 yardım forumlarında bir kullanıcı GSM operatöründen (T-Mobile) gelen bir mesajlaşma güncellemesinden sonra hatalarla karşılaşmaya başladığını söylüyor.

Durum ile ilgili çoğu şikayet T-Mobile isimli GSM operatörü müşterisi olan kullanıcılardan geliyor. Kullanıcılar operatörlerinden gelen son güncelleme ardından bu hataları yaşamaya başladıklarını bildiriyorlar. Bu da çoğu kişiye genel güncellemenin problem olduğunu düşündürüyor.

Samsung bir açıklamada, gelen şikayetlerin farkında olduklarını ve durumla ilgilendiklerini söylediler.

Kaynak: TechCrunch