Shiba Inu’lar sokaklarını turizm noktasına dönüştürdü

Japonya’nın Nagasaki şehrinde yaşayan Shiba Inu’lar sokaklarını turizm noktasına dönüştürerek köpeklerin hayatımızda ne kadar etkili olabileceğini gösterdiler.

Köpekler yüzyıllardır bizlerle yaşayıp farklı alanlarda bize yardım ediyorlar veya sadece bize eşlik etmek için bizimle yaşıyorlar. Şimdi ise üç tatlı Shiba Inu sayesinde turizm alanında da yetenekleri olduğu ortaya çıktı.

Japonya’nın Nagasaki kentinde sahipleriyle birlikte yaşayan üç köpek, sahiplerinin onlara sokağı gören duvar boyunca açtığı on sekiz delikten kafalarını çıkararak eğleniyorlar. Köpeklerinin her zaman meraklı olduğunu ve sokağı görmek istedikleri fark eden sahiplerinin açtığı bu delikler sayesinde, köpekler aynı zamanda sokaktan geçenleri de şirinlikleriyle sevindirebiliyorlar.

Tatlılıkları ün salmış olacak ki Shiba’lara artık “Shimabara’nın Üç Shiba’sı” ismi verilmiş ve insanlar bu ismi duymaya başlayınca da merak edip Shiba’ların sokağını gezmeye başlamışlar. Bu nokta o kadar popüler olmuş ki köpekler için “Lütfen bizi beslemeyin, yoksa midemiz bozulur” diyen özel bir tabela bile asılmış.

Aşağıdaki videodan da Shiba’ların tatlılıklarını izleyebilirsiniz.

Kaynak: DesignTaxi