Sosyal girişimciler Sónar +D’de buluşuyor

Müzik, yaratıcılık ve teknoloji konseptleriyle 1994 yılında yola çıkan Sónar İstanbul‘un ev sahipliğinde bu yıl yine sosyal girişimciler Sónar +D’de buluşuyor.

Teknoloji ve yaratıcılığın konuşulacağı Sónar +D’de Red Bull Amaphiko ve Impact Hub Istanbul iş birliğiyle bir panel gerçekleşecek. Panelin yanı sıra sosyal girişimcilerin fikirlerini daha iyi ifade etmelerini sağlayacak bir hikâyeleştirme atölyesi de düzenlenecek. 7 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleşecek  panele katılım Sonar +D katılım formu üzerinden sağlanırken 14.00’de başlayacak Red Bull Amaphiko hikâyeleştirme atölyesine kayıtlar buradan yapılabiliyor.

Teknoloji ve Sosyal Etki Paneli

Sónar +D kapsamında ayrıca Red Bull Amaphiko ve Impact Hub Istanbul iş birliğiyle Teknoloji ve Sosyal Etki Paneli de düzenlenecek. Teyit.org ve Reflect İstanbul’un da katkılarıyla gerçekleşecek panelde katılımcılar dinledikleri haberleri/hikayeleri nasıl algıladıklarını masaya yatıracak. 7 Nisan 2018 tarihinde saat 11.00’da ücretsiz gerçekleşecek panele kayıtlar Sonar +D üzerinden yapılıyor.

Red Bull Amaphiko Hikayeleştirme atölyesi

Hikâye anlatıcısı Zinnure Türe eşliğinde gerçekleşecek Red Bull Amaphiko Hikâyeleştirme atölyesinde katılımcılar, fikirlerini dinleyicilere daha ilgi çekici ve akılda kalıcı şekilde anlatmanın ipuçlarını öğrenecek. 7 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’de başlayacak atölyeye kayıtlar buradan gerçekleşiyor.

Sosyal girişimcilere ücretsiz olarak açık olacak Red Bull Amaphiko Hikâyeleştirme atölyesinde izlenecek adımlar, anlatacağınız içeriğin akılda kalıcı olması için imaj kurma, beden farkındalığını artırarak daha etkileyici olma, bedenin anlatım olanaklarından yararlanma, metin çözümleme, doğaçlama, kendine özgü bir sunum ve anlatım dili oluşturma, dinleyici ile daha etkili iletişim kurma ve hikâyeleştirme şeklinde sıralanıyor.