Spotify’dan en çok dinlenen Star Wars parçaları

Tüm dünyadaki Star Wars hayranları 4 Mayıs’ı “Dünya Star Wars Günü” olarak kutluyor. Serinin hayranlarının heyecanla beklediği yedinci Star Wars filmi “The Force Awakens – Güç Uyanıyor” için hazırlıklar sürerken, Spotify da serinin en çok dinlenen şarkılarını listeleyerek kullanıcılarının Dünya Star Wars Günü’nü kutluyor.

1999 yılında yayınlanan Bölüm I – Gizli Tehlike filminden “Duel of Fates” adlı parça, dünya çapında Spotify kullanıcılarının en çok dinlediği Star Wars şarkısı oldu. İkinci sırada serinin ilk filmi “Bölüm IV – Yeni Bir Umut”un klasik parçalarından “Imperial Attack”, üçüncü sırada da aynı filmden “Cantina Band” yer aldı. Türkiye’de en çok dinlenen şarkı ise Yıldız Savaşları Bölüm III: Sith’in İntikamı filminden “Battle of the Heroes” adlı parça oldu.

Spotify kullanıcıları, dünya çapında oluşturdukları 215 binin üzerinde Star Wars temalı çalma listesi ile de serinin sıkı hayranı olduklarını kanıtladı. 2013 yılında J. J. Abrams’ın, serinin yeni filminin yönetmeni olarak duyurulmasının ardından Spotify’da oluşturulan Star Wars temalı listelerin sayısında yüzde 352 artış yaşandı. Serinin müziklerini tutkuyla takip eden ülkeler sıralamasında başı ABD, İngiltere ve Danimarka çekiyor.

En Çok Dinlenen Star Wars Şarkıları

  1. Duel Of The Fates
  2. Imperial Attack
  3. Cantina Band
  4. The Imperial March – Darth Vader’s Theme
  5. Anakin vs. Obi-Wan
  6. Battle of the Heroes
  7. Cantina Band #2
  8. Anakin’s Dark Deeds
  9. Anakin’s Betrayal
  10. The Moisture Farm

Dünya Star Wars Günü’nde en çok dinlenen Star Wars şarkılarının listesine Most Streamed Star Wars songs adresinden ulaşabilirsiniz.