Spotify’ın yeni reklamları paylaşmaya teşvik ediyor

Şimdiye kadar hazırlanan en büyük kampanyaları ‘Love What You Love’ ile Spotify’ın yeni reklamları, tüm kullanıcılarını paylaşmaya davet ediyor.

Bedava ve ücretli versiyonlarının ikisine de büyük değişimler getiren Spotify, kullanıcılarının müzik platformlarından daha fazla faydalanmasını hedefliyor. Yaptıkları reklamlarda paylaşmanın güzelliğini değişik yollardan anlatsalar da yaptıkları değişimler bunun yeterince kanıtı.

Şirket yaptığı açıklamada bedava kullanıcıların sevdikleri tüm müziklere erişiminin ve milyonlarca yeni şarkıyı keşfetme özgürlüklerinin olduğunu belirtti.

“Spotify, sıradan dinleyicilerden tutun müzik meraklılarına kadar herkesin sevdikleri müzikle kişisel bir bağı olduğuna ve her an için doğru bir şarkı olduğuna inanıyor. Bu kampanya işte o evrensel ama bir o kadar da kişisel deneyimleri kutluyor ve insanları müzikler aralarındaki bağı Spotify’la kucaklamaya davet ediyor.”

Spotify’ın yeni reklamları paylaşmayı teşvik ediyor
Spotify’ın yeni reklamları paylaşmayı teşvik ediyor

Kampanya için hazırlanan reklam filmleri Spotify’ın bu amacını yaratıcı şekillerde ortaya koyuyor. Reklamlar korku ve aksiyon filmlerinden çıkan sahnelerle insanları birbirlerine bağlayan müzikleri bir araya getirip ortaya eğlenceli ‘fragmanlar’ çıkarmış.

Heyecanlı bir kovalamaca sahnesiyle başlayan reklam filmlerinden biri Miley Cyrus’ın ‘Wrecking Ball’ şarkısı ile anın heyecanında karekterleri çıkarıp paylaştıkları şeyin farkına varmalarını sağlıyor.

Korku filmi olarak işlenen bir diğer reklam ise birkaç arkadaşın evlerinde dinlemek için Camilla Cabello’nun ‘Havana’ şarkısını açmalarıyla başlıyor. Şarkıyı sadece onlar sevmiyor olacak ki yan odalardan birindeki bir oyuncak bebek de hareket etmeye başlıyor. Şarkıyı sevdikleri için dayanamayıp, sürekli açan grup teker teker oyuncak bebek tarafından kovalanıyorlar ve buradan da sevdikleri şeyler canlı olmasa da onları başkalarıyla paylaşabileceklerini öğreniyorlar.

Kaynak: TheDrum