TeamLab Borderless ışık müzesi ile göz kamaştırıyor

Mori Building Co. Ltd. işbirliği ile inşa edilen TeamLab Borderless ışık müzesi, çeşitli görsel eserleri ve uygulamalı gösterileri ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Tokyo’nun Odaiba ilçesinde yer alan müze, iki katlı binası ile ziyaretçilerin gezebileceği birçok farklı gösteri barındırıyor. Gösterilerin hemen hemen hepsi ziyaretçi etkileşimi gerektiriyor: Trambolinler, kaydıraklar, çizim odaları, tırmanış ve salıncak alanları gibi. “Tokyo’nun en çok Instagram’lanabilir noktası” olarak yorumlanan müze, aynı zamanda kendi telefon uygulamasına da sahip. Uygulama ile gösterilerin bazıları ile etkileşime geçilebiliyor.

Müze, ziyaretçi etkileşimine bu kadar dayalı olduğundan katı kurallara sahip. Mesela müze içerisinde ne giydiğinize dikkat etmeniz gerekiyor, eğer topuklu veya zor yüzeyler için tasarlanmış bir ayakkabı kullanıyorsanız müze sizi ayakkabı kiralama hizmetlerine yönlendiriyor.

Müze, kurallar haricinde önerilerde de bulunuyor. Barındırdığı aynalı odalar dolayısıyla ziyaretçilerin şort ve etek giymemelerini öneren müze, hazırlıksız yakalananlar için hazırda kıyafet bulunduruyor. Ziyaretçiler bu kıyafetleri aynalı odaların girişinde bulabiliyorlar.

Eğer müze hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız müzenin sitesini ziyaret edebilir veya SoraNews24’ün seyahat rehberini okuyabilirsiniz.

Kaynaklar: SoraNews24, teamLab Borderless