‘Traveler’ lokantası, size her yemekle beraber bir kitap veriyor

1970’lerde açılan ‘Traveler’ geçmişten gelen geleneğini hala bugün devam ettiriyor: size her yemeğin yanında bir kitap hediye ediyor.

‘Traveler’ isimli yol kenarı restoranı ziyaretçilerinin karınlarını doyururken  zihinlerini de unutmuyor. Ziyaretçilere her yemek başına restoranın kitaplığından 3 kitabı bedavaya veren ‘Traveler’ çok geniş ve çeşitli bir kitaplığa sahip.

Restoran 1993’te el değiştirdiğinde verdiği kitap sayısını birden üçe çıkarmış. Kitaplarını çevredeki kütüphanelerden ve diğer kaynaklardan edinen restoran, haftada 1 veya 2 bin arasında kitap verdiklerini söylüyor.

Haftada bin veya iki bin arası kitap dağıtıyoruz. Kişi başına üç kitaba çıktık. Kitaplar birçok farklı kaynaktan elimize ulaşıyor. Kütüphane satışları en iyi kaynağımız ama müşterilerimiz de büyük katkı sağlıyorlar. Birinin bize kitap getirmediği bir gün bile olmuyor. Burada olduğumuzdan beri yaklaşık 2 buçuk milyon kitap dağıttık.”

Çoğu kütüphaneden daha çok iş yapan ‘Traveler’ durmayı planlamadıklarını da ekliyor. “Kitapları topladığımız bir tane atlı römorkumuz var. Bazı haftalar dört farklı kütüphaneden gidip kitap topluyoruz. Ziyaretçilerin kütüphaneden seçebileceği 9 bin kitabımız mevcut.”

Eğer restoran hakkında daha fazla bilgi edinmek isyorsanız ‘Traveler’ın Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: BoredPanda