Yaratıcı Öğrenci Festivali “PROJECT 02” Başladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen iletişim festivali “PROJECT’02” öğrencilerin yıl boyunca ürettikleri yaratıcı çalışmaları izleyicisiyle buluşturuyor. Ödüllü reklamlardan gönüllü kampanyalara tüm yaratıcı işler, 10 Haziran 2016 tarihine kadar santralistanbul Kampüsü’nde sergilenecek.

Deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca meydana getirdikleri üretimlerin sergilendiği “PROJECT 02”, başta öğrenciler olmak üzere akademisyenlerin ve sanatseverlerin katılımıyla 9 Mayıs Pazartesi günü santralistanbul Kampüsü’nde ziyarete açıldı.

1462871229_Project_02_2

PROJECT 02’nin ana sergisinde katılımcılar; ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar, video artlar ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek. “XXX” projesinden Edcom ödüllü “4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” reklam kampanyasına, günümüz kentsel dönüşüm popülaritesini ve çarpık kentleşmeyi eleştirel bir üslupla ele alan “Arasızlık” alt sergisinden teknoloji, sanat ve iletişim kavramlarını bir araya getiren “Omurga” enstalasyonuna kadar birçok çalışma bu sergide yer alacak.

“PROJECT’02”de katılımcılar, santralistanbul’un bahçesinde sabah yogasıyla güne başlarken Takas Kütüphanesi’nde kitaplarını okuyacak. Antik Yunan’dan bugüne kadar çözülememiş haklar ve eşitlikler konusunu ele alan ve milattan önce Aristofanes tarafından yazılan tek perdelik oyun “Lysistrata” öğrencilerin modern yorumuyla festivalde yeniden hayat bulacak. santralistanbul Açıkhava Sahnesi’nde ünlü müzikallerden seçmeler resitalle dinleyiciyle buluşacak. Pop-up performansı olan “Nan nan nan na na” izleyiciyi de içine alarak kampüsün her bir köşesinde sergilenecek.

1462871229_Project_02_3İletişim Fakültesi öğrencilerinin çektiği Ter, ZET Tiyatro, Silahtarağa Sakinleri, Su, Boz adlı belgeseller, Şehirde Sanat adlı kültür sanat programı, 10 Dakika adlı TV programı, Araf adlı dizi ve Derin adlı kısa film izleyiciyle buluşacak.

Nefes atölyesiyle nefes tekniklerine değinilirken Renkli Bastonlar atölyesinde davetliler baston boyama etkinliği gerçekleştirecek. Kitap Ayracı atölyesinde katılımcılar kendi ayraçlarını tasarlayacak. Mandala Boyama atölyesinde büyük ölçülü bir mandala birçok kişinin katılımıyla boyanacak.