Facebook yeni reklam filmiyle eskileri anıyor

Yaşanan veri açığı sakandallarından ve yapılan kongre oturumlarından sonra Facebook yeni reklam filmiyle bize sitenin eski zamanlarını ve asıl amacını hatırlatıyor.

Facebook’un ‘Here Together’ ( Beraber Burada) sloganıyla hazırlanan yeni reklam filmi sitenin içinde bulunduğu karışıklıkları göz ardı etmeden daha sakin zamanlara atıfta bulunuyor.

Reklam filmi sitede günden güne yaşadığımız şeyleri bize göstererek insanlarla nasıl bağlantı kurduğumuzu ve nasıl ‘daha az yalnız hissettiğimizi’ söylüyor. Ama birden araya “Then something happened” diyerekten sitenin içerisinde ve dışarısında yaşanan problemleri göz önüne seriyor: spam’ler, sahte haberler, clickbait’ler ve tabii ki de veri suistimali.

‘Bunlar değişecek’ diyor reklam ve Facebook’un gündeme getirdiği veri koruma protokollerinden bahsediyor. Son olarak da bize sitenin kurulma amacını hatırlatıp sonlanıyor.

Bu reklam filminin ne kadar etkili olacağı bilinmese de Facebook’un içe dönük, farkındalık kokan bir duruş sergilemesi iyiye işaret.

Reklamı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: DesignTaxi